Ana Sayfa Boyama ve Grafikler
Boyama ve Grafikler
Boya için kulübün yakınlarında oto boyacılarına malzeme satan bir atölyeye gittik; arkadaşlar daha önceden de alışveriş yaptıkları için işimiz kolay oldu . Beyaz rengi seçtik ve 4 adet tüp doldurttuk. Bize maliyeti adedi 12,5 tan 50 TL oldu. Boya işinde en büyük yardımı ustamız Yıldırım Abi verdi. Neredeyse bütün uçağı boyadı . 2,5 kutu ile uçağı boyadık.

Yerine göre uçağa 4-5 kat boya attık boya kolay kuruduğu için işimiz çabuk bitti.

Boyama (Mini Funtana'dan) Ağız maskesi ve eldiven kullanılırsa daha iyi olur
Boyama işlemi yaklaşık 25 cm uzaklıktan yapılmalı
Boya işleminden sonra asıl sıkıntım uçağın üzerindeki şekilleri bulmaktı. Bu uçak bir amaç için yapılmıştı. Ama Kara Kuvvetlerine ait b200 resmi nette yoktu. Uzun uğraşlar sonucu aşağıdaki resimlere ulaştım. (Resimler için Hüseyin ve Gürol Beylere çok teşekkür ederim)

Kara Kuvvetleri B200 Yandan
Kara Kuvvetleri B200 Önden


Bu grafikleri elle kesmek mümkün olmayacağından Express Design’dan  Haluk Yılmaz’dan ( Bu E-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir )  rica ettim, eksik olmasın mükemmel bir işçilik çıkardı. Resimde kanat üstleri görünmediğinden Barış’ın (Yurtsever) tavsiyesine uyarak  kuyruk numarası ve yuvarlak işareti yaptım. Uçağın flaplarını, trimlerini siyah dijifix ile çizdim. Son olarak da Pilotunun ismini uçağa ekledim. Uçağın piller dahil uçuş ağırlığı 2,65 Kg oldu. Bu beni oldukça tedirgin etti ancak, uçabileceğini düşündüm.

Ve sonuç;

Bu da bizim B200
B200 Eksozları da hazır takınca resmini ekleyeceğim
B200 Aslında 3-4 Palli pervanelerle uçar biz eldekini kullandık
Elevatörleri digifixle gerçek görünüşüne benzetmeye çalıştık
B200 Uçuşa hazır kuleden kalkış izni bekliyor