Ana Sayfa Foto Galerileri Free Pist Uçuşları
Free Pist Uçuşları - Free Pist Uçuşları
22 Kasım 2009 | Mustafa Odabaşı
22 Kasım 2009 | Mustafa Odabaşı
Kasım ayının sonlarındayız fakat hava modelcilerden yana. Bugün Free Pist'te bazen biraz serin fakat kesintisiz güneşli bir havada uçuşlar yapıldı. Pistte günün en güzel saatlerinde fazla modelci yoktu fakat garip bir şekilde saat 15'den sonra oldukça kalabalıklaştı. Zaten 16:30 dediniz mi hava kararmış oluyor, sanıyorum birçoklarımız hala yazdan kalma alışkanlıkları bırakamadı. Kırımsız ve keyifli bir gündü.
8 Kasım 2009 | Mustafa Odabaşı
8 Kasım 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün uçuşlar son derece güzel bir havada yapıldı. Piste saat 12:30 civarı vardığımda piste paralel esen ve zaman zaman şiddetlenen bir rüzgar vardı fakat birkaç saat sonra rüzgardan da eser kalmayınca uçuşlar son derece keyifli oldu. Bugün İngiltere'de yaşayan Türk modelcilerden Bora Çağlar da birkaç aylık aradan sonra bizimle beraberdi. Yakında FreePist.com'da Bora Çağlar ile ilgili özel bir bölüm açılacak ve onu size daha yakından tanıtacağız.
25 Ekim 2009 | İsmail Yücel & Mustafa Odabaşı
25 Ekim 2009 | İsmail Yücel & Mustafa Odabaşı
Bugünün özeti; Harika bir hava, dostlarla güzel sohbetler ve keyifli uçuşlar. Haymana asfalt pistte fun fly yarışması olduğu için pist aşırı kalabalık değil, tehlikeli uçan yok, kırım yok, herşey son derece güzel. Yılın en güzel uçuş günlerinden biri oldu diyebilirim. Modelci sayısının artması son derece güzel fakat biz de özlemişiz böyle aşırı kalabalık olmayan, huzurlu Pazar günlerini. Bugünkü fotoğrafların bir bölümü benden, bir bölümü sevgili İsmail Yücel'den.
24 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
24 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Free Pist bu Cumartesi günü sezon başından beri en tenha günlerinden birini yaşadı. Pistte benim dışımda sadece Özdemir Arığ, İsmail Yücel, Oğuzhan Yatgın ve Sefer Altıntaş vardı. Özdemir Bey de erken ayrılınca dört modelci başbaşa kaldık. Güneşli havaya rağmen berbat bir güzgar vardı, uçuşlar bu yüzden keyifsiz oldu ama kırım yok.
18 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
18 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Ankara'lı model uçak tutkunlarının buluşma noktası Free Pist, her Pazar günü olduğu gibi bugün de epeyce kalabalıktı. Eski modelcilerin ve müdavimlerin yanı sıra yeni yüzler ve çok sayıda seyirci eşliğinde keyifli uçuşlar yapıldı. Günün yıldızı ise, dönüp dolaşıp ısrarla piste girdiği için herkesin eğlencesi haline gelen model uçak meraklısı bir boğa oldu. Kırımlar olsa da, kazasız geçen güzel bir uçuş günüydü.
17 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
17 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün Free Pist geçtiğimiz haftalara kıyasla oldukça tenhaydı. Piste dik esen ve zaman zaman şiddetlenen rüzgar uçuşları keyifsiz hale getirdiği için uzun uçuş araları verilerek bolca sohbet edildi, fıkralar anlatıldı. Ünal Narçın'ın kahve ikramı ile daha da güzelleşen sohbet öyle uzadı ki, pistten ayrılırken hava çoktan kararmıştı. Kısacası pek fazla uçamadık ama yine de oldukça keyifli bir gün oldu.
11 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
11 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Free Pist'te yapılacağı yaklaşık bir hafta öncesinden duyurulan yaza veda mangal partisi bugün yapıldı. Free Pist müdavimlerinin bir bölümü mangal muhabbetine girerlerse uçuş yapamayacakları endişesiyle yiyecek ve mangal getirmemişti. Mangallık birşeyler getirenlerin büyük bölümü de, diğerlerinin mangal ile geleceğini düşünmüş olacaklar ki mangal getirmemişlerdi. :) Onca kalabalık içerisinde sadece iki, evet rakamla 2 küçük mangal vardı. AMUK ekibinin dışındaki tek mangalı getiren Küçükkılavuz ailesine tebrikler.

Neyse ki Ankara Model Uçak Kulübü'nün mangalı tüm modelcilerin hizmetine sunuldu ve mangal başında sırayla nöbetçi duran Oğuzhan Yatgın, İsmail Yücel, Barış Okat ve Selim Özdil'ın başarılı idaresiyle bu mangal epeyce insanın doymasını sağladı. Son derece keyifli bir yaza veda günü idi. Yaz'ın bize veda etmeğe pek niyeti yok gibi görünüyor, o ayrı mesele.
10 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
10 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün Free Pist'te gaziler günü oldu. İsmail Yücel elini çalışan motorun pervanesine kaptırınca pistteki doktorlar seferber oldular. Neyse ki pistimizde her uçuş günü en az bir doktor modelci oluyor, bugün üç doktor birden vardı. İsmail Yücel'in kazasından sonra Uğur Berberoğlu da bir pervane talihsizliği yaşadı ve günün ikinci gazisi oldu. Aman arkadaşlar, pervanenin hiç şakası yok! Lütfen uçağın önünden motor ayarı yapmak, buji ısıtıcı almak, uçağı kaldırmak gibi işlere yeltenmeyelim, mutlaka uçağın arkasına geçelim. Her zaman bu kadar ucuz atlatmak mümkün olmayabilir.

Pervane kazalarının haricinde harika bir uçuş günü oldu. Hava sakin ve tam kıvamında sıcaktı. Haymana asfalt pistten Saffet Gökuç'un da ziyarete gelmesi ile uçuşlar keyifli geçti.
4 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
4 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün insanlık için küçük, Free Pist için büyük bir gündü, Yıldırım Manyas'ı uçak uçururken gördük! Pist beklentimizin aksine oldukça kalabalıktı, anlaşılan İstanbul'daki yarışmaya Ankara'dan fazla giden olmamış. Yeni yüzler ve yeni uçakların yanısıra Free Pist müdavimleri hemen hemen tam takım sahadaydı. Cihan Koçak'ın müthiş hızlı Sundowner modeli ise bence günün yıldızıydı. Cihan uçağın hızının tahminen 300 km/saat olduğunu söylüyor, yakında radar ölçümü ile uçağın sürati netleşecek.
3 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
3 Ekim 2009 | Mustafa Odabaşı
Ekim ayının ilk uçuşları bulutlu ve ters esen şiddetli rüzgarlı bir havada başladı. Öğleden sonra saat dört sularında bulutların çekilmesi ve rüzgarın dinmesiyle, harika bir uçuş havası ortaya çıktı. Bir süredir uçuşlara katılmayan Barış Yurtseven bugün Free Pist'te uçuştaydı. Güngör Arel de Free Pist'in ziyaretçileri arasındaydı.
27 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
27 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün, bir Pazar gününe yaraşır şekilde Free Pist yine oldukça kalabalıktı. Free Pist'i kullanan yeni modelcilerin sayısının gün geçtikçe arttığını görüyoruz, modelciliğin bu şekilde hızlı gelişimine tanık olmak sevindirici. FreePist.com'da yapılan müzakereler ile oluşturulan Free Pist'in yeni yerleşim düzeni, yaşadığımız tehlikelerin de önemli bir biçimde azalmasına neden oldu. Az sayıda olmakla beraber, uçuşlarını hala pist üzerinde yapanlar var. Bir kez daha pistin üzerindeki hava sahasının, uçuş paterni içinde olmadığını hatırlatalım. Güvenliği herşeyin üzerinde tutmak zorundayız.
26 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
26 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün güneşli ve sıcak bir havada uçuşlar yapıldı ama kimsenin sıcaktan şikayetçi olduğunu sanmıyorum, önümüzdeki kış boyunca bu havaları çokça arayacağız. Rüzgar ters esiyordu fakat benim gördüğüm kadarıyla kimse kırım da yaşamadı. Bol sohbetli, bol uçuşlu hoş bir Cumartesi oldu.
22 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
22 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Bayramın son günü modelciler yine Free Pist'teydi. Hava durumu, klasik Ankara sonbaharına yakışır şekilde güneşle ısınıp, bulutlar gelince epeyce soğuyarak akşam herkesin gidişine yakın yağmurla final yaptı. Ben Su-31'in motorundaki probleme teşhis koyamadığımız için uçamadım ama keyifli bir gündü.
19 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
19 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Bu cumartesi Free Pist bizi biraz yordu. Ben piste saat 13:30 gibi gittim ve piste 500 metre kala yağmur başladı. Piste vardığımda herkes otomobilinde oturuyordu ve yerler çamur olmaya başlamıştı. Yarım saat sonra Uğur Sağlamer pistten çıkmaya çalışırken köy yolu üzerinde otomobili çamura saplandı, biz de saplanırız korkusuya kurtarmaya bile gidemedik.  Bu arada gelenler de piste giremeyip uçacak başka yer arayışına girdiler. Ben ve Dr. Kağan Kantar da bir süre alternatif bir yeri denedikten sonra Free Pist'in uçuşa uygun olduğu haberi gelince geri döndük.

Ünal Narçın ve Fahrettin Albayrak kötü birer kırım yaşadılar. Murat Örs ters alçak geçişte tam anlamıyla "kuyruğu yere değdirdi", tamir etti ve yine uçtu. Zekeriya Çarıkcı ve Uğur Sağlamer de ufak birer kırım yaşadı. Tüm kırım yaşayanlara geçmiş olsun, tüm modelcilik camiasının bayramı kutlu olsun diyelim.
17 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
17 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün günlerden Perşembe olmasına rağmen Free Pist müdavimleri pistteydi. Uzun zamandır görmediğimiz Mete Önal da bugün bize uçaksız olarak katıldı, çok keyifli bir gün oldu. Ben geçen sene tamamladığım fakat bir türlü uçurmaya cesaret edemediğim full carbon-fiber kaplanmış Sukhoi 31'imi getirdim ve rodajını yaptım. Su-31 ilk uçuşunu da gerçekleştirdi, test pilotu İsmail Yücel'di. Uçağı ben devraldıktan sonra motor susunca uçuş acil inişle neticelendi fakat iniş takımındaki çatlaklardan başka hasar yok. Uçak bekleneceği gibi çok sağlam fakat ağır oldu, bu uçakla havada çarpışmak istemezsiniz. :)

Bugün Free Pist'in yeni yerleşim planını da uyguladığımız ilk gün oldu. Bu şekilde hem çok daha ferah, hem de çok daha güvenli bir uçuş ortamı elde ettik, lütfen bundan sonra tüm arkadaşlar otomobillerini giriş yolunun sağ tarafına park ederek yeni yerleşim planına uysunlar.
6 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
6 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Free Pist, bugün muhtemelen tarihindeki en kalabalık günlerinden birini yaşadı. Bunda THK Türkkuşu pistinin bugün modelcilere kapalı olmasının da etkisi büyüktü. Aşırı kalabalık yüzünden havada aynı anda çok fazla uçak olduğu anlar oldu, iki uçak havada çarpıştı, birkaç da ciddi tehlike atlatıldı. Biri yaralanmadığı için şanslıyız. Bir ara pistin kenarında, pit alanında bile değil, bizzat pistin kenarında, pusetinde oturan bir bebek bile gördüm. İniş yaklaşımında kontrolden çıkan bir uçak o bebeğe çarpsaydı ne olurdu, düşünmek bile istemiyorum.

Bugün Ankara Model Uçak Kulübü'nden İsmail Yücel ve Barış Okat'ın öncülüğünde Free Pist'te tüm modelciler el ele verdi ve genel bir temizlik yapıldı. Bundan sonra Free Pist'e gelen tüm modelcilerin çöplerini yanlarında götürmeyi adet haline getirmesi gerekiyor, yoksa bu temizliğin etkileri uzun sürmeyecek.
5 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
5 Eylül 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün Free Pist bir Cumartesi için oldukça kalabalıktı. Yine felaket sıcak bir havada uçuşlar yapıldı fakat eğer Ankara bu sene klasik iklimi ile giderse yakında bu havaları arayacağız. Malum, Ankara'da Eylül'ün yarısı yaz, yarısı kış derler. Bugün İlhan Başçuhadar da birkaç hafta aradan sonra pistteydi. Keyifli bir gündü, günün tek dikkate değer kırımı Caner Sağlamer'in başına geldi. Sağlamer ailesine geçmiş olsun diyelim, uçak kırımı hepimizin başına geliyor ne yazık ki.

Yarın Free Pist'te temizlik günü, tüm gönüllüleri bekliyoruz. Yarınki temizlikten sonra, uçuş günlerinde herkes çöpünü yanında götürürse çok iyi olacak.
30 Ağustos 2009 | İsmail Yücel
30 Ağustos 2009 | İsmail Yücel
Zafer bayramınız kutlu olsun! Bugünkü Free Pist uçuş fotoğrafları, İsmail Yücel'den. İsmail Abi'ye teşekkürler.
29 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
29 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
Free Pist'te bugün yine son derece sıcak bir havada uçuş yaptık. Barış Yurtseven ve Fahrettin Albayrak'ın kırımlarını saymazsak, keyifli bir gündü. Barış Yurtseven yine havalı tüfeğini getirdiği için uçuşun yanında atış talimi de yapıldı. :) İki oyuncak uçak havada çarpıştı. Bu aralar Free Pist'te havada çarpışma olayları çok sık yaşanır oldu, bir tanesi de birkaç hafta önce benim başıma gelmişti. Uçuşlar bittiğinde hava kararıncaya kadar pistte sohbet ettik.

Bugünkü uçuş videoları Free Pist Video Galerisi'nde yayınlanmıştır. Yarın evlilik yıldönümüm olduğu için uçuşa gelme ihtimalim zayıf. Gelemezsem şimdiden herkese kırımsız uçuşlar. :)
22 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
22 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
Free Pist'te Cumartesi uçuşları birçok Free Pist müdavimi dostumuzun eksikliği ile geçti. Sıcak bir hava ve hafif esinti eşliğinde yapılan uçuşlarda iki model ve bir oyuncak olmak üzere üç uçak kırıma uğradı. Her ikisi de doktor olan Fahrettin Albayrak ve İzzet Yüksel'in, bundan iki hafta önce 9 Ağustos uçuşlarında olduğu gibi modelleri yine üst üste kırıma uğradı. Bundan sonra sanırım birinin uçağı kırılırsa diğeri uçağını kaldırmayacak. :)

Bugün pist bir Cumartesi günü için erken boşaldı. Tam Uğur Berberoğlu ile ben de toparlanıyorduk ki komşu pistten Saffet Gökuç bir arkadaşıyla ziyarete geldi. Son uçuşları elektrikli Future modelleriyle onlar yaptılar. Bugünkü uçuş videolarını Free Pist Videoları bölümünde izleyebilirsiniz.
16 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
16 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün günlerden Pazar olması nedeniyle Free Pist oldukça kalabalıktı. Ne yazık ki 3 uçak kırıma uğradı, bunun dışında tatsız bir olay olmadı. Oldukça keyifli bir uçuş günü oldu diyebilirim. Hakan Sel'in iki hafta üst üste gelen kırımlar nedeniyle başta keyfi kaçar gibi oldu ama sonradan alıştığımız neşeli haline geri döndü. Melih Ulupınar da dünkü kırımının üstüne bugün bir kırım daha yaşadı ama sanırım bu seferki daha kolay tamir edilir cinsten.

Kırıma uğrayan tüm modelcilere geçmiş olsun diyelim. Bugünkü uçuş videolarını Free Pist video galerisinde izleyebilirsiniz.
15 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
15 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün hava fena halde sıcaktı, Free Pist'te fazla esinti de olmayınca oldukça bunaltıcı bir havada uçtuk. Melih Ulupınar'ın Top Star'ı hover'da motor susunca kırıma uğradı, onun dışında kırım olmadı. Melih'in uçağı da tamir edilebilecek durumda.

Fazla kırım olmadı ancak bugün benim Free Pist'te yaşadığım en büyük tehlikelerden birini ucuz atlattık. Bir uçak düşünün, servo tarafındaki easy connector vidası gevşediği için tam gazda takılı kalmış, yakıt bitirmek için uçarken bir de alıcı bataryası bitiyor ve uçak kontrolden çıkıyor. İşte bugün Ünal Narçın'ın uçağı bu durumdaydı ve tam gazda, kumanda kontrollerine son derece düşük tepkiler vererek üstümüzde loop'lar atıp duruyordu. Bir an geldi herkes nereye kaçacağını şaşırdı, soğuk terler döktük. Murat Örs'ün sağlam pilotajı sayesinde bir kaza olmadan uçak indirilebildi. Bu olayla birlikte diğer 15 Ağustos videolarını, Free Pist video galerisinde bulabilirsiniz.
9 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
9 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün Free Pist için güzel başlayıp, üst üste gelen kırımlarla tatsızlaşan bir uçuş günü oldu. Yanlış saymadıysam ikisi havada çarpışmak suretiyle toplam yedi uçak kırıma uğradı. Ben de ilk uçuşta motorum susunca acil iniş yapmak zorunda kaldım ve motorun delinen yakıt deposu yüzünden sustuğu ortaya çıktı. Alıcıyı beslemekte kullandığım ubec yakıta bulanmıştı, anlayacağınız ben de kırımın eşiğinden dönmüşüm.
8 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
8 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
Bugün Free Pist bir Cumartesi günü için oldukça tenhaydı. Fotoğraf makinesini çıkarmak oldukça geç aklıma geldi, bu yüzden daha önce pistte olup da fotoğraflarda olmayan modelciler vardı. Keyifli ve kırımsız bir gündü. Akşam üzeri son uçuşlarımızı piste paralel esen şiddetli rüzgarda yaptık.
2 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
2 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
1 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
1 Ağustos 2009 | Mustafa Odabaşı
25 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
25 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
19 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
19 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
18 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
18 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
12 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
12 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
11 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
11 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
4 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
4 Temmuz 2009 | Mustafa Odabaşı
28 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
28 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
27 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
27 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
21 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
21 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
20 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
20 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
13 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
13 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
7 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
7 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
6 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
6 Haziran 2009 | Mustafa Odabaşı
31 Mayıs 2009 | Mustafa Odabaşı
31 Mayıs 2009 | Mustafa Odabaşı
30 Mayıs 2009 | Mustafa Odabaşı
30 Mayıs 2009 | Mustafa Odabaşı
19 Nisan 2009 | İsmail Yücel
19 Nisan 2009 | İsmail Yücel
29 Ekim 2008 | İsmail Yücel
29 Ekim 2008 | İsmail Yücel
4 Ekim 2008 | Kağan Kantar
4 Ekim 2008 | Kağan Kantar
10 Ağustos 2008 | Kağan Kantar
10 Ağustos 2008 | Kağan Kantar
9 Ağustos 2008 | Kağan Kantar
9 Ağustos 2008 | Kağan Kantar
13 Temmuz 2008 | Kağan Kantar
13 Temmuz 2008 | Kağan Kantar
6 Temmuz 2008 | Kağan Kantar
6 Temmuz 2008 | Kağan Kantar
1 Haziran 2008 | İsmail Yücel
1 Haziran 2008 | İsmail Yücel
31 Mayıs 2008 | Mustafa Odabaşı
31 Mayıs 2008 | Mustafa Odabaşı
13 Nisan 2008 | İsmail Yücel
13 Nisan 2008 | İsmail Yücel
4 Kasım 2007 | İsmail Yücel
4 Kasım 2007 | İsmail Yücel
3 Kasım 2007 | İsmail Yücel
3 Kasım 2007 | İsmail Yücel
29 Ekim 2007 | İsmail Yücel
29 Ekim 2007 | İsmail Yücel
27 Ekim 2007 | İsmail Yücel
27 Ekim 2007 | İsmail Yücel
20 Ekim 2007 | İsmail Yücel
20 Ekim 2007 | İsmail Yücel
7 Ekim 2007 | İsmail Yücel
7 Ekim 2007 | İsmail Yücel
6 Ekim 2007 | İsmail Yücel
6 Ekim 2007 | İsmail Yücel
30 Eylül 2007 | İsmail Yücel
30 Eylül 2007 | İsmail Yücel
16 Eylül 2007 | İsmail Yücel
16 Eylül 2007 | İsmail Yücel
15 Eylül 2007 | İsmail Yücel
15 Eylül 2007 | İsmail Yücel
9 Eylül 2007 | İsmail Yücel
9 Eylül 2007 | İsmail Yücel
8 Eylül 2007 | İsmail Yücel
8 Eylül 2007 | İsmail Yücel
2 Eylül 2007 | İsmail Yücel
2 Eylül 2007 | İsmail Yücel
1 Eylül 2007 | İsmail Yücel
1 Eylül 2007 | İsmail Yücel
18 Ağustos 2007 | İsmail Yücel
18 Ağustos 2007 | İsmail Yücel
22 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
22 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
15 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
15 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
14 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
14 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
7 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
7 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
1 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
1 Temmuz 2007 | İsmail Yücel
24 Haziran 2007 | İsmail Yücel
24 Haziran 2007 | İsmail Yücel
23 Haziran 2007 | İsmail Yücel
23 Haziran 2007 | İsmail Yücel
17 Haziran 2007 | İsmail Yücel
17 Haziran 2007 | İsmail Yücel
16 Haziran 2007 | İsmail Yücel
16 Haziran 2007 | İsmail Yücel
2 Haziran 2007 | İsmail Yücel
2 Haziran 2007 | İsmail Yücel
27 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
27 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
26 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
26 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
13 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
13 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
12 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
12 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
6 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
6 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
5 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
5 Mayıs 2007 | İsmail Yücel
21 Nisan 2007 | İsmail Yücel
21 Nisan 2007 | İsmail Yücel
14 Nisan 2007 | İsmail Yücel
14 Nisan 2007 | İsmail Yücel
10 Mart 2007 | İsmail Yücel
10 Mart 2007 | İsmail Yücel
24 Şubat 2007 | İsmail Yücel
24 Şubat 2007 | İsmail Yücel

 

Adet/Sayfa 
 
 Yorumlar
 
Yorum Ekle

Sadece FreePist.com üyeleri yorum gönderebilir